• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Медична порадниця

КІР

Кір - гостра інфекційна хвороба, що характеризується підвищенням температури, поразкою верхніх дихальних шляхів і слизуватої оболонки око, п’ятнисто-папульозною висипкою.

Джерело інфекції - хвора людина. Найбільша заразливість у катаральний період і в перший день висипки.

Шлях передачі - повітрянно-краплинний. Вхідні ворота - слизуваті оболонки верхніх дихальних шляхів. З кашлем і чханням вірус кору з крапельками слизу виділяється у зовнішне середовище і потоком повітря поширюється на значну відстань (сусідні кімнати, через коридори і сходові площадки - в інші квартири). Можливий занес вірусу з нижнього поверху на верхній.

Інкубаційний період 8-10 днів, а при профілактичному введенні глобуліну до 21 дня.

У клінічній картині кору розрізняють три періоди.

1) Початковий період - підвищення температури тіла до 38-39 градусів, з поразкою верхніх дихальних шляхів і кон’юктивитом. Відрізняються рясні, на початку слизуваті, потім слизисто-гнойні виділення з носа, сиплий чи хрипкий голос, сухий, нав'язливий кашель. Іноді розвивається синдром крупа. Спостерігається світлобоязнь, набряклість вік, ін'єкції судин склер, потім з'являється гнійне відділення. Відрізняється млявість, плаксивість, занепокоєння, погіршення апетиту, сну. Часто з'являється блювота, болі в животі, рідкий стілець. Цей період продовжується 3-4 дня, а потім з'являється висипка у виді рожево-червоних дрібних плям на м'якому і твердому небі. Кореву енантему звичайно виявляють за 1-2 дня висипання на шкірі.

2) Період висипання починається на 4-5 день хвороби і характеризується появою п’ятнисто-папульозної висипки. Перші елементи висипки з’являються за вухами, на спинці носа, у виді дрібних рожевих плям. У плині доби сип цілком поширюється на обличчя, шию, у виді окремих з елементів з'являється на грудях і верхній частині спини. На другу добу сип цілком покриває тулуб і проксимальні відділи рук. На третій день сип поширюється на ноги. Сип може бути рясної зливальний чи навпаки, дуже убогої.

Вид хворого: одутлість обличчя, стовщення вік, ніс і верхня губи отьочні, очі червоні. Рясні виділення з носа.

Корева висипка дуже швидко сутеніє, буріє і починається період пігментації. Пігментація спостерігається в першу чергу на обличчі, потім шиї, тулубі. Постільний режим дотримується протягом усієї хвороби.

ПРОФІЛАКТИКА

1) Активна імунізація проти кору

2) Рання діагностика

3) Ізоляція хворого

4) Контакти з хворим удома не допускаються

Кiлькiсть переглядiв: 180

Коментарi